Siyaset Toplum Medya

Orion Kitabevi

Liste Fiyatı :
50.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
40.00
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

1 İş Günü İçerisinde Tedarik Edilecektir.
ISBN
: 978-625-7294-05-8
Basım Tar.
: 2020
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 240
Ebat
: 14,5 x 21,5 cm
Kitap No
: 162820
Orion Kitabevi Fırsatlarını Yakalayın !
10 Adet ve Üzeri Alımlarınızda
39,00 TL
20 Adet ve Üzeri Alımlarınızda
38,00 TL
30 Adet ve Üzeri Alımlarınızda
37,00 TL
40 Adet ve Üzeri Alımlarınızda
36,00 TL
50 Adet ve Üzeri Alımlarınızda
35,00 TL

%20
İndirim

Siyaset bir araç olarak toplum üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Son dört asırda zaman başka bir hızla ilerlerken, toplumların siyasal, ekonomik ve kültürel yönleri de bir o kadar hızlı değişebilmektedir. İlkel toplumdan tarım toplumuna, sanayi toplumundan sanayi sonrası topluma ve bilgi toplumuna kadar tüm toplumlar tecrübelerinin ve yaşadıkları dönemin izlerini taşımaktadır. Bu bağlamda toplumların bilgi birikimi ve değerleri, siyasetin ve medyanın ilgi alanına giren konulardır. Küresel anlamda evrensel değerlerin yanı sıra ilgili toplumlara ait bazı temel öğretiler bulunmaktadır. Bu bağlamda toplumun tüm öğretilerine yön verebilen ve ihtiyaçlarına göre biçimlenen siyaset, toplumsal değerleri de belirleyebilmekte ve dönemsel olarak farklılaştırabilmektedir.

Özellikle demokratik ülkelerde toplumsallaşma aracı olarak medyaya önemli görevler yüklenmektedir. Bu bağlamda medya, topluma bilgi aktarırken, kamuoyu oluştururken ve iktidarın üzerinde denetleyici bir rol üstlenirken tüm insanlığa eşit yaklaşmalıdır. Bilgi ve enformasyon kavramları ile anılan günümüz dijital çağında, toplumsal ve siyasal hayatı, teknolojik gelişmelerin etkisiyle zamana ve mekâna bağlı kalmaksızın oldukça hızlı hareket edebilen medya şekillendirmektedir. Böylelikle sosyal ağlar, yeni ve dijital medya gibi akımlar ile etki alanı artan ve hız kazanan medyanın, toplumda siyasete yön veren yeni bilgi aktarım süreçleri ortaya çıkmaktadır. Bunun yanı sıra, medyanın artan gücü karşısında siyaset; iktidar alanını korumaya çalışmakta ve yeni önlemler almakta ve gerektiğinde medyayı yönlendirmektedir. Ancak medyanın gerçek dışı, kontrolsüz ve ideolojik yaklaşımlarda bulunması toplumu kutuplaştırırken diğer yandan siyasetin asıl işlevini değiştirebilmektedir.

Bu eser siyaset, medya ve toplum başlıklarında sosyal bilimler literatürüne katkı sunabilmek amacıyla, alanında uzman akademisyenler tarafından kaleme alınmıştır. Eser, hemen her seviyede okura hitap etmekle beraber, özellikle lisans ve lisansüstü öğrencilere kaynak teşkil edecek niteliktedir.

 

 


 
İçindekiler ile ilgili dosyayı indirebilirsiniz
İçindekiler Dosyası
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Avrupa'da Radikal Sağ
29,00 TL
23,20 TL
%

20

Siyaset Toplum Medya
50,00 TL
40,00 TL
%

20

Terörizm
50,00 TL
40,00 TL
%

20