Siyasi İlahiyat - Liberalizmin Teolojik Kökenleri

Orion Kitabevi

Liste Fiyatı :
35.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
28.00
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

ISBN
: 9786059524377
Basım Tar.
: Ekim 2018
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 448
Ebat
: 13,5x19,5
Kitap No
: 160704

%20
İndirim

Siyasi İlahiyat - Liberalizmin Teolojik Kökenleri - İsmail Kurun

İsmail Kurun’un bu özenli kitabı modern sosyal ve siyasî hayatın dinî temellerini araştıran önceki çalışmalardan yararlanmaktadır. Bu derece kapsam ve dikkat içeren önemli bir eser yayınlamadaki gayret ve cesareti için Kurun’a teşekkür etmeliyiz.”
Prof. Michael A. Gillespie, Duke Üniversitesi, Felsefe & Siyaset Bilimi Profesörü ve “The Theological Origins of Modernity (Modernitenin Teolojik Kökenleri)” (Chicago Üniversitesi Yayınları, 2008) kitabının yazarı
 
“Modern dünyanın, öncelikli olarak seküler Aydınlanma düşünürlerinin yarattığı birşey olduğu görüşü çoktan gözden düşmüştür. Yine de bu görüş hâlâ ısrarla yaşayan bir mittir. Kurun’un kitabı, Hristiyan teolojisinin moderniteyi şekillendirmekte oynadığı rolün açıklanmasına önemli bir katkı yaparak, okuyucuların modern dünyanın Hristiyan düşünce ve pratik tarafından şekillendirildiği şaşırtıcı yolları görmelerine yardım edecektir.”
Dr. Samuel Gregg, Acton Enstitüsü (The Acton Institute for the Study of Religion & Liberty), Araştırma Direktörü
 
“İsmail Kurun’un kitabı liberalizmin ortaya çıkışına dair literatürdeki boşluğu doldurmaktadır.”
Dr. Benedikt Koehler, Economic Affairs Dergisi
 
“Schmitt, ‘Modern devlet teorisinin tüm önemli kavramları sadece tarihsel gelişimleri nedeniyle değil aynı zamanda sistematik yapıları nedeniyle de sekülerleştirilmiş teolojik kavramlardır.’ demiştir. Bu hipotez halen tartışmalıdır, ancak Kurun cesur bir şekilde diğer önemli bilginleri izlemekte ve şayet liberal fikirlerin doğasını anlamak istiyorsak bu hipotezin ihmal edilemeyeceğini göstermektedir.”
Yrd. Doç. Dr. James Alexander, Bilkent Üniversitesi, Siyaset Bilimi & Kamu Yönetimi Bölümü


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Orion Kitabevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler