Sosyal Politikayı Keşfetmek

Nobel Bilimsel Eserler

Liste Fiyatı :
90.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
76.50
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 1 İş Günüdür.
ISBN
: 9786254333620
Basım Tar.
: 2022
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 292
Kağıt Tipi
: 1. Hamur
Ağırlık
: 312.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 16.50 cm x 24.00 cm
Kitap No
: 790591

%15
İndirim

19. yüzyılda gerçekleşen Sanayi Devrimi'yle birlikte değişen üretim ilişkileri; gelir adaletsizliğinin artmasına, kişilerin sosyal ve ekonomik ihtiyaçlarının dönüşmesine ve sosyal politika alanının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Küreselleşmeyle birlikte iyice artan gelir adaletsizliği, işsizlik ve yoksulluk ise sosyal ve ekonomik sorunların günden güne derinleşmesine sebep olmuştur. Öncelikle dezavantajlı gruplara yönelik olmak üzere toplumun bütün katmanlarına yayılan sorunların üstesinden gelebilmek için kurgulanan politika ve düzenlemeler, bütün dünyada karşımıza daha fazla çıkmaya başlamıştır. Bu da sosyal politikalara olan ilgilinin her geçen gün artmasını sağlamıştır.
Sosyal politikaların bahse konu sorunların çözümüne yönelik ortaya koyduğu uygulamaların hayatın her alanında karşılığı bulunmaktadır. Yaşlılar, çocuklar, kadınlar ve göçmenler gibi en kırılgan toplumsal grupları oluşturan kitleler için tasarlanan politikalar, bireylerin insan onuruna yakışır bir hayat sürdürebilmelerini hedeflemektedir. Diğer taraftan adil bir gelir dağılımı da sürdürülebilir kalkınma için vazgeçilemez unsurlardan bir tanesi olup bireylerin refahı için zaruridir. Sosyal politikaların eksikliği yalnızca dezavantajlı gruplar için değil toplumun tamamı için olumsuz bir etki oluşturmaktadır. Dolayısıyla sosyal politikalar aracılığıyla daha adil bir gelir dağılımı ve refah düzeyi yüksek toplumlar inşa edilebilecektir.
Alanında uzmanlaşmış pek çok akademisyenin katkı verdiği bu kitap, kapsadığı konu başlıkları bağlamında en güncel bilgileri sunmayı, sade bir dille anlaşılır olmayı ve akademik camiadan olsun olmasın herkes için okunabilir ve faydalı bir eser olması için kurgulanmıştır. Kitap kapsamında sosyal politika alanındaki temel çalışma konuları; betimsel ve eleştirel bir üslupla ele alınmış ve iktisat, sosyoloji, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri ve sosyal hizmet gibi birçok alandaki öğrenciler, akademisyenler ve sosyal politika uygulayıcıları için temel bir kaynak hâline gelmiştir.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Nobel Bilimsel Eserler Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Türk Siyasal Hayatı
75,00 TL
63,75 TL
%

15

Siyasal İdeolojiler
140,00 TL
119,00 TL
%

15

Öteki Kürtler
19,00 TL
16,15 TL
%

15

Çağdaş Devlet Sistemleri
120,00 TL
114,00 TL
%

5

Adem-i Muhalefet
60,00 TL
51,00 TL
%

15