Temrin Aylık Düşünce ve Edebiyat Dergisi Sayı: 114 Nisan 2021

Temrin Dergisi

Liste Fiyatı :
20.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
19.00
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000031825
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: İstanbul Türkiye
Syf Sayısı
: 60
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 60.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 23.00 cm x 22.00 cm
Kitap No
: 751474

%5
İndirim

Zamanın hızlı akışını, sanat ve fikrin bereketli dokunuşuyla anlamlandırma çabasını sürdüren Temrin dergisi, 114. Sayısını çıkardı.
Bu sayının ilk sayfalarında okurlar, yine şiirle buluşturulmuş. Hüdayi Can, "Kertik", ve "Bir ömr-i muhayyel" adlı iki eseriyle Ahmet Avcı da "Herkes her şeyin farkında" başlıklı dizeleriyle yayın içeriğinde yer alıyorlar. Arzu Aytur'un "Global çaresizlik", Hızır İrfan Önder'in "Hayallerim üşüyor" isimli şiirleri, corona virüsünü konu edinmiş.

Kibar Ayaydın, "Şiirde arzu Nesnesinin İnşası ve Psikoestetik Görsellik" başlıklı kapsamlı yazısıyla değerli edebiyat insanımız Ahmet Tanpınar'ın şairlikteki etkin dünyasını, kıymetli ayrıntılarıyla kaleme almış. "Ruh Titremeleri", "Büyülü Terkip", "Psiko-Dinamik Arzu" , "Renklerin Dansı" ve "Yıldızların Altında" adlı alt başlıklardan oluşan bu değerli tahlil yazısı, istifade edilecek değerli bir kaynak olarak okurlara sunulmuş.

Şeref Yılmaz, "Bu hikâye kimin?", Fatma Türkdoğan, "Deli Çeçilya", Rengin Kızıldoğu, "Yeni yıl dilekleri", Hüdayi Can "Kargalar" adlı öyküleriyle bu sayıya katkı sunuyorlar. Serik Erğaliy'in "Yolkavak" adlı efsane üslubunda kaleme aldığı yazısını, Gülım Blen Şadıyeva çevirisiyle okuyacaksınız. Ak Welsapar'ın yazdığı "Tırnakçık" başlıklı masalı, Ünal Zal aktarmış. Celal Nurani'nin "Bir bakışın hâli" adlı hikâyesinin tercümesini, Halide Nadiri yapmış.

Önceki sayılarında da tarihî belge niteliğindeki kayıtları yayımlanan Mithat Cemal Kuntay'ın, bu defa, "Mizancı Murat Bey" adlı yazısı sunulmuş.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Temrin Dergisi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler