Tiyatro Gazetesi Sayı: 124 Temmuz 2021

Tiyatro Gazetesi

Liste Fiyatı :
9.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
8.55
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 3990000062178
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 32
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 32.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 36.00 cm x 27.50 cm
Kitap No
: 761413

%5
İndirim

Ve Perde!
Nihayet Açıkhava tiyatro festivalleri başlıyor. 'Yaz gibi yaz' diye buna deriz işte!
124. Temmuz sayısıyla Tiyatro Gazetesinden herkese Merhaba!
'Özbekistan'da ilk Türk yönetmen Kubilay Erdelikara' manşetiyle yayınlanan gazetenin ilk sayfasında göreceğiniz diğer haberler ise şöyle; 'Madımak Oteli'nde katledilen ozan Hasret Gültekin'in hayatı 'Hasret' adlı türkü müzikaliyle sahnede. Yarım bırakılmış hayatlara adanan bir oyun'
Aleksandr Kniga - Tiyatro, politikacıların vicdanı olmalıdır başlıklı Zeynep Kaymas Röportajı ise 20, 21 ve 22.sayfadan okunabilir.
Dramatik Sahne Sanatları sunar: Kadın
Cem Düzova'nın yazıp Nazif Uslu'nun yönettiği oyun Diyarbakır'da sahnelenecek. Oyuna dair tüm ayrıntılar sayfa 2'de.
Dr. Ertekin Özcan: Almanya'da İz Bırakanlar başlığı ile yaptığı araştırma yazısında Oyun Yazarı Akademisyen Prof. Dr. Ünal Akpınarı anlatıyor. Sayfa. 24 ve 25. Sayfalardan okunabilir.
'Eğiten, üreten, kültürlü, sağlıklı Tarsus.' Nazif Uslu Tarsus Belediye Başkanı ve Sanat Yönetmeni ile Tarsus Şehir Tiyatrosu ve kentin tarihi üzerine şöyleşti. Sayfa 31'den okunabilir.

'Tarsus'ta bir Çehov ve ötesi' Haluk Işık'ın yazısı sayfa 30'da sizlerle.
Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinde yazdı; 'Oyun Kurmak ve Düşünce' 3. Sayfadan okunabilir.
Aynı sayfa da A. Kadir Bozkurt ise; 'Antalya 11. Uluslararası Tiyatro Festivali'ni yazdı.

Burak Süme; 'Esen Çamurdan: Yaşayan bir müze olmak için yaşatan bir müze olmak gerek!' başlıklı söyleşisiyle 4. Sayfada.
Kubilay Erdelikara 'Sorumluluk' yazısıyla 5. Sayfada, Serkan Fırtına 'Tiyatro Repertuarımız için yeni oyunlar' ile sayfa 6 da, Büşra Elmaskaya 'Münir Özkul Efeler'de yaşayacak' ile sayfa 6 da, Halit Karaata 'Öylesine Bir Diyalog' ile sayfa 7 de, Erdoğan Eğmen 'Kırgızistan -Türkiye Manas Üniversitesi öğrencileri mezuniyet oyunlarını sergilediler' ile sayfa 7 de, Yaşam Kaya 'Şahmaran: Saf Duygular İnançların Önüne Geçer!' ile sayfa 8 de, Müfit Semih Baylan; 'Tiyatro ile Gülmeceyi Yeniden Harmanlayan Adam: Tamer Küçük!' ile sayfa 8 de yer alırken Melek Kentmen ise 'Aykut Korhan Varol' başlıklı söyleşisiyle sayfa 9 da yer aldı.

Seda Tansüker; 'Prof. Dr. Nihal Kuyumcu: En Büyük Hayalim Okullarda Tiyatro Çalışmalarının Önemsenmesi' başlıklı söyleşiyle sayfa 10 da, Ümit Çetin; 'Sanatın buluşturduğu hayatlar-2' ile sayfa 12'de, Gökhan Yener; 'Pandemiye İnat, Bay Sahne "Tartuffe" ile merhaba dedi. Perde' ile sayfa 13'de, Büşra Köseoğlu; 'Ahmet Alp için el ele dedik' ile sayfa 15'de, Kımız Bozkır; 'Tiyatro Toplum ve Seyirci' ile sayfa 19'da, Hikmet Kaymak ve Murat Fidan ise Öğr. Gör. Dr. Alev Gündüz söyleşisini; 'Tiyatromuzun ekol yaratamaması kendi kaynaklarımıza bakmaktan hep sakınılmasından kaynaklı' başlığıyla sayfa 19 da sizlerle buluşturdu.
Gamze Cücenoğlu babası Tuncer Cücenoğlu'nu yazdı; 'Babalar ölmez bazen' diyerek.Sayfa 26 da.
Özkan Özdamar; 'Tiyatro festivaller ile yeniden canlanıyor' başlıklı söyleşisiyle sayfa 27'de, Yalçın Baykul; 'KIL PAYI -II- Robinson Kamil ve Sevgilileri' yazısıyla sayfa 28'de sizlerle.

Bu ay da tüm bu yazıların yanı sıra birçok kurum ve kuruluştan haberler, festival programları gazetenizde.
Abone olun, haberiniz olsun. www.tiyatrogazetesi.net
Gazetenizi tüm Kitapsan, Kırmızı Kedi ve Mephisto Kitabevleri ayrıca Tiyatro Temsilciliklerinden edinebilirsiniz.


 
 
 
 
Kolektif Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Tiyatro Gazetesi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
İz Dergisi Sayı: 10
15,00 TL
14,25 TL
%

5