Türk Anonim Şirketler Hukukunda Kayıtlı Sermaye Sistemi

Adalet Yayınevi

Liste Fiyatı :
78.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
74.10
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9786051468914
Basım Tar.
: Nisan 2016
Baskı No
: 1
Syf Sayısı
: 288
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 160361

%5
İndirim


︻Türk Anonim Şirketler Hukukunda, Kayıtlı Sermaye Sistemi︻ | Ferah Türkoğlu Utku

6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ile birlikte ticaret hukukunun özellikle şirketler hukuku alanında önemli değişiklikler yapılmıştır. Bu kapsamda şirketler hukukuna ilişkin 6762 Sayılı mülga TTK’da yer almayan pek çok yeni kurum Kanunda düzenlenmiştir.

Ülkemizde ilk defa 2499 Sayılı Mülga SerPK ile düzenlenen ve SPK Tebliğleriyle uygulama usul ve esasları belirlenen kayıtlı sermaye sistemi, halka açık anonim şirketler ile halka açık olmayan anonim şirketler arasındaki hüküm farkını en aza indirme, TTK ile SerPK arasındaki ikiliği olabildiğince ortadan kaldırma ve kayıtlı sermaye sisteminin sermaye artırımı konusunda sağladığı kolaylıklardan halka açık olmayan anonim şirketleri de faydalandırma amaçlarından hareketle halka açık olmayan anonim şirketlerin de benimseyebilecekleri bir sermaye sistemi olarak TTK’da düzenlenmiştir.

2499 Sayılı mülga SerPK’dan bu yana Türk hukuk sisteminde uygulama usul ve esasları yerleşmiş kayıtlı sermaye sisteminin kabulü, işleyiş süreci ve sistem içindeki sermaye artırım işlemleri çalışmamızda halka açık olmayan ve halka açık anonim şirketler açısından ayrı ayrı incelenmiştir.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Adalet Yayınevi Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler