Uygulamalı Havalandırma ve İklimlendirme Tekniği

Seçkin Yayıncılık

Liste Fiyatı :
38.90 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
36.96
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.
ISBN
: 9789750240416
Basım Tar.
: Ocak 2017
Baskı No
: 5
Syf Sayısı
: 424
Ebat
: 16 x 24 cm
Kitap No
: 160269

%4
İndirim


︻Uygulamalı Havalandırma ve İklimlendirme Tekniği︻ | Hikmet Doğan

Kitap, ilk dört baskısını birçok okulda yardımcı ders kitabı olarak kullanan öğretmen, akademisyen ve diğer teknisyenlerden gelen bilumum istek ve öneriler de dikkate alınarak, yeniden gözden geçirilmiş ve yeni teknolojik verilere göre uyarlanmış olarak 5. baskısını yapmıştır. Kitap, uzun yıllar üniversitede; "Nemli Hava Termodinamiği', "Havalandırma" ve 'İklimlendirme Teknikleri" derslerini veren yazarın notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerden gelen sorulardan ve bu sorulara verilen kapsamlı cevaplardan oluşmaktadır.

Eserde; kuru ve nemli hava termodinamiği ile ilgili bilgiler, mahal havalandırması ve iklimlendirilmesi, kullanım şekillerine göre, kapalı ortamlara verilmesi gereken taze hava miktarlarının tayini, havalandırma ve iklimlendirmede kullanılan bütün ekipman ve cihazlara ait güç ve kapasite hesapları uygulamalı olarak verilmiştir.

Ayrıca; havalandırma ve iklimlendirme santrallerinin yapımı ve iç aksamının (sırasıyla; karışım odaları, hava filtreleri, ön ve son ısıtıcılar, nemlendirici ve nemlendirme şekilleri, damla tutucular, soğutucular, fanlar ve susturucular gibi) mekanik olarak yapımının teker teker tanıtımı yapılmıştır. Santral dışında kalan, hava kanalı çeşitleri ve hava kanallarının, kanaldan akacak hava debisine göre boyutlandırılması, kanallarda oluşan basınç kayıplarının hesaplanması, üfleyiciler ve çeşitleri, otomatik kontrol sistemleri gibi konular da uygulamalı hesap örnekleri ve teknik resimleri ile verilmiştir.

Kitap, üniversite öğrencilerine yönelik olarak hazırlanan bir ders kitabı olmasının yanı sıra, anlatım dilinin basitliği ve örnekleri ile de bu konuda kendini geliştirmek isteyenlere hitap etmektedir.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Seçkin Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler