Uygulamalı Ölçüm Belirsizliği Mekanik Deneylerde

Nobel Bilimsel Eserler

Liste Fiyatı :
35.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
29.75
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 1 İş Günüdür.
ISBN
: 9786257566506
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 132
Kağıt Tipi
: 1. Hamur
Ağırlık
: 132.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 16.50 cm x 24.00 cm
Kitap No
: 770223

%15
İndirim

Günümüzde giderek artan akredite laboratuvar hizmetleri için zorunlu olarak ölçüm belirsizliği değerinin hesaplanması istenmektedir. Deney sırasında ölçümün kalitesine etki eden parametreler, ölçüm belirsizliği değerleri ile ifade edilebilirler. Doğru ve kaliteli bir deneyin sayısal gösterimi olarak da ölçüm belirsizliği önemli bir değerdir. Ölçüm belirsizliğinin doğru ve karşılaştırılabilir olabilmesi için aynı şekilde hesaplanması gereklidir. Ülkemizde ölçüm belirsizliği alanındaki boşluğu doldurmak ve konu ile ilgili kişilere çözüm odaklı bilgileri ulaştırabilmek amacıyla bu kitap hazırlanmıştır.

Bu kitapta, özellikle mekanik deneyler alanında ölçüm belirsizliği hesaplamasının formülleri ve deneylerden elde edilmiş veriler üzerinden birebir sayısal hesabı verilmiştir.

Bu kitap, mekanik deneyler ile ölçüm yapanlar için belirsizlik hesabını daha anlaşılabilir hâle getirecek ve sayısal olarak verilen örnek üzerinden kendi çalışmaları için kolay bir şekilde ölçüm belirsizlikleri hesaplamalarını yapabilecekleri şekilde hazırlanmıştır. Ayrıca bu kitap, mekanik deneyler alanında ölçüm belirsizliği hesabı üzerine ilk kaynak eserdir.


 
 
 
 
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Nobel Bilimsel Eserler Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Yaradılış Bilimseldir
34,00 TL
32,30 TL
%

5

Evrim
60,00 TL
57,00 TL
%

5