Yönetim Bilimi ve Çağdaş Yönetim Teknikleri

Değişim Yayınları - Ders Kitapları

Liste Fiyatı :
72.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
68.40
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 3 İş Günüdür.
ISBN
: 9786052083987
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Türkiye
Syf Sayısı
: 432
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 432.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 16.50 cm x 23.50 cm
Kitap No
: 770385

%5
İndirim

Yönetim, bir meslektir, bir faaiyettir, bir bilim dalıdır, bir araştırma alanıdır, bir sanattır ve bir yaşam uğraşıdır. Apartman yönetiminden devlet yönetimine kadar uzayan sistem mantığı içinde birbirine bağlı birçok boyutu ve yönetim düzeyini kapsamaktadır. Bunun en tepesinde günümüzde Birleşmiş Milletler yer almaktadır. Bugün böyledir ama yarınlarda bu kuruluşun yerini ne alacaktır bugünden kestirilmesi kolay değildir.

Bilinen şudur ki, yarınlarda yönetim, bugünkü gibi olamayacaktır. Çünkü, ne birey aynı birey, ne toplum aynı toplum, ne düşünceler aynı düşünce, ne sistemler aynı sistem, ne teknoloji aynı teknoloji, ne de devlet aynı devlet olacaktır. Tarım toplumundan Toplum 5.0 düzeyine ulaşmış insanlığın gereksinimi olacak devlet de, Devlet 5.0 olmak durumundadır.

Elinizdeki bu eser, kadim zamanlardan günümüze gelen, bugünlerden de bilinmez geleceklere uzanacak olan temel bir insanlık çabasını, yani "yönetim"i her yönüyle konu almıştır. Yönetimin bilimsel olarak incelendiği ve birçok yönünün açıklığa kavuşturulduğu bu çalışma, bu alanda yazılanları da ele alarak, yeni bir çerçeve çizmektedir. Bu çerçeve, konunun çok fazla ayrıntısına girmeden, ama gereken bilgiyi de sunacak şekilde kaleme alınmıştır. Kitapta aynı zamanda çağdaş yönetim teknikleri verilerek, yöneticilere ve yönetici adaylarına günümüzde geçerli uygulamaya yönelik yöntem ve teknikler sunulmaktadır.


 
 
 
 
Bekir Parlak Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Değişim Yayınları - Ders Kitapları Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Genel Muhasebe
33,00 TL
31,35 TL
%

5

Mekanizma Tekniği
18,52 TL
17,59 TL
%

5