Yönetim, Yöneticilik ve Danışmanlık

Nobel Akademik Yayıncılık

Liste Fiyatı :
70.00 
TL
Orion Kitabevi Fiyatı :
59.50
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

Tedarik Süresi 1 İş Günüdür.
ISBN
: 9786254394775
Basım Tar.
: 2021
Baskı No
: 1
Basım Yeri
: Ankara Türkiye
Syf Sayısı
: 600
Kağıt Tipi
: 2. Hamur
Ağırlık
: 650.00 gr
Cilt
: Ciltsiz
Ebat
: 16.00 cm x 23.50 cm
Kitap No
: 761283

%15
İndirim

Uygar uluslar topluluğunun saygın bir üyesi olmayı hedefleyen ülkeler, yönetimini de çağdaşlaştırmak durumunda kalmıştır.
Yönetimini çağdaşlaştıran ülkeler; ekonomik, sosyal ve kültürel gelişmelerini hızlandırmışlardır. Yanlış yönetilen uluslar ise yönetimini çağdaşlaştıran ulusların yönetimine girmek zorunda kalmışlardır. Yönetim alanındaki tüm gelişmeler uygarlığın gelişmesine katkıda bulunmak ve ekonomik kalkınmayı sağlamak arzusundan kaynaklanmıştır. Yönetim; belirlenen amaçları gerçekleştirmek için insanların, kaynakların sistemli ve başarılı bir biçimde kullanılması ile ilgili bir bilim ve aynı zamanda bir sanattır.

Yönetici; yönetimin amaç ve hedeflerini gerçekleştirmek için bir sistem kuran ve bu sistemi işleten kişidir. Bir yöneticinin etkili ve başarılı olabilmesi için yalnız yöneticilik bilgi ve becerilerine sahip olması yeterli değildir. Ayrıca liderlik yeteneğine de sahip olması gerekir. Liderlik, başkalarını etkileme ve yönlendirme olarak tanımlanmaktadır. Liderin başkalarını etkileme gücü, onun söz ve davranışlarında yatmaktadır. Lider, vizyon sahibidir. Sorumluluk alır ve değişimi yönetir. En önemlisi stratejik düşünür, etkin kararlar verir ve sorunları çözer. İş süreçlerine ve sonuca odaklıdır. Bu özelliklere sahip olmadan başarılı bir yönetici olmak mümkün değildir.

Danışmanlık, yönetim için uygun bir modeldir. Uzman bilgiye duyulan gereksinimden doğmuştur. Danışmanlık, sorunlara çözüm bulmak için ilgili seçenekleri sunmak ve önerilerde bulunmaktır. Danışmanlık, işlerin verimli ve etkin yürütülmesinde çok önemli bir faktördür.


 
 
 
 
Burhan Albayrak Tarafından Yazılan Diğer Eserler
Aynı Kategoride Öne Çıkanlar
Nobel Akademik Yayıncılık Tarafından Basılan Diğer Eserler
Bu Kategoride En Çok Tercih Edilenler
Kameralizm ve Devlet Bilimi
60,00 TL
51,00 TL
%

15

Yetki Devri
9,72 TL
9,23 TL
%

5

Bürokrasi ve Otorite
28,00 TL
26,60 TL
%

5

Dijital Pazarlama
35,19 TL
33,43 TL
%

5